Yenileme Eğitimleri

SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİMİ

Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi; daha önce silahsız özel güvenlik sertifikası almış veya silahsız özel güvenlik kimlik kartı olan özel güvenliklerin, kimlik sürelerinin bitmesine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala başvurup alacağı toplamda 50 saat süren bir eğitimdir.

Kurs İçeriği

Yenileme Dersleri (50 saat): Özel Güvenlik Hukuku, Etkili İletişim, Güvenlik Tedbirleri, Yangın Bilgisi, Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma, Genel Kollukla İlişkiler, Uyuşturucu Madde Bilgisi, Temel İlk Yardım, Güvenlik Sistem ve Cihazları gibi yenileme dersleri, görsel olarak slayt ve videolu eğitim desteği ile görürsünüz.

Kurs Sonundaki Sınav ve Puanlaması

Kurs sonunda her biri 1 puan olan toplam 100 puandan oluşan sınava girilecektir. Gireceğiniz sınavda kalma yoktur. Ancak yazılı sınav sınavında bulunmak mecburidir.


SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK YENİLEME EĞİTİMİ

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi; daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası almış veya silahlı özel güvenlik kimlik kartı olan özel güvenliklerin, kimlik sürelerinin bitmesine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala başvurup alacağı toplamda 60 saat süren bir eğitimdir.

Kurs İçeriği

Yenileme Dersleri (50 saat): Özel Güvenlik Hukuku, Etkili İletişim, Güvenlik Tedbirleri, Yangın Bilgisi, Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma, Genel Kollukla İlişkiler, Uyuşturucu Madde Bilgisi, Temel İlk Yardım, Güvenlik Sistem ve Cihazları.

Silah Eğitimi Dersleri (10 saat): Silah eğitimi derslerinde öncelikle teorik ve görsel olarak silah bilgisi eğitiminizi alırsınız. Daha sonra ise poligonda gerçek atış yaparak eğitiminiz tamamlanır.

Temel Silahlı Özel Güvenlik Sınavı Not Hesaplaması

Hesaplamalar 3 aşamalı olmaktadır.

  • 100 Temel Soru her biri 1 puan toplamda 100 PUAN
  • 25 Silah Sorusu her biri 2 puan toplamda 50 PUAN
  • 5 Silah Atışı her biri 10 puan toplamda 50 PUAN

* Yenileme Eğitiminde ve akabinde gireceğiniz sınavda kalma yoktur. Ancak yazılı sınav ve atış sınavında bulunmak mecburidir.